Tévhitek a műköröm viseletéről
A műkörömépítés rendkívül precíz munkát és nagy odafigyelést igényel, a kreativitás és a kézügyesség is kell hozzá. Napjainkban a hölgyek többsége műkörömépítő szakemberhez fordul, legyen szó akár egy gél lakkról, akár körömépítésről, a tartós végeredmény az elsődleges szempont. Ám még mindig akadnak tévhitek a műkörömmel kapcsolatban, ami miatt sokan nem vetik alá magukat. Nézzük hát, hogy milyen tévhiteket lehet hallani manapság a műkörömről!
Tönkreteszi a rendes körmeinket?
A körmöket úgynevezett bolyhozással készítik elő, ami valóban kissé vékonyabbá teszi körmeinket, ám amennyiben a műköröm eltávolításra kerül ez a réteg visszanő és megerősödik. Természetesen, ha a folyamat technikája nem megfelelő, akkor a körmünk károsodik.
Sokan úgy vélik, hogy néha szünetet kell tartani és pihentetni körmeinket. Persze lehet lélegeztetni, ha szeretnénk, de nem kötelező, mivel körmeink elhalt szarurétegekből épülnek fel, az oxigént pedig a vérből nyerik ki.
Vannak, akik attól tartanak, hogy a műköröm akadályt jelent a mindennapokban, de könnyen hozzá lehet szokni. Első alkalommal célszerű rövidebb fazont választani, így garantált, hogy sokkal könnyebben megszokja az ember. Tehát először szokatlan érzés, de nem jelent a kezeinknek többletsúlyt. A szimpla körömlakk helyett pedig tartósabb végeredményt érhetünk el a géllakkal.
Egyszerű, és elegáns körmöket szeretnénk?
Műkörömmel is elérhetünk természetes és elegáns hatásokat, ebben az esetben válasszunk vagy francia manikűrt, vagy egy nude árnyalatot.
A legfontosabb szempont, hogy olyan körmöst találjunk, aki kiváló technikával dolgozik, minőségi alapanyagokat használ és ellát minket a lehető legjobb tanácsokkal. Az ár nem mindig mérvadó, hiszen egy jó szakembernél is kaphatóak elérhető áron műköröm kellékek, a lényeg, hogy mi is mindent elkövessünk annak érdekében, hogy körmeink ne sérüljenek és épek maradjanak.