Egy gyógyító finomság: csipkerózsa!

Már jó néhány hete tart a tél, ilyenkor sajnos gyakrabban megfázhatunk, rosszabb esetben influenza vírussal fertőződhetünk meg. Ezekben az esetekben szükségünk lehet orvosi terápiára. A kezeléseket kiegészíthetjük alternatív megoldásokkal; rendkívül hasznos lehet néhány tea, lekvár fogyasztása.

Milyen gyógyhatású készítmények közül válogathatunk?

A természetes alapanyagokat célszerű előnyben részesíteni. Számos növény termése, levele, szára, magja alkalmazható néhány betegség, bizonyos tüneteinek enyhítésére.

Miért érdemes csipkerózsával kiegészíteni az étrendet?

csipkebogyo.jpg

A rosa caninával enyhíthetőek az érszűkület, valamint az érelmeszesedés miatt kialakult problémák. Emellett rendkívül gazdag P, A, B1, B2, valamint K vitaminban.

A növény termésével mérsékelhetőek a nátha kedvezőtlen következményei; egy aprócska bogyóban olyan nagy mennyiségű C-vitamin van, amellyel akár a betegség legsúlyosabb tünetei is csökkenthetőek.

A csipkehús vércukorszint szabályozására alkalmas, ezért étkezés utáni fogyasztása inzulinrezisztenciával élőknek is javasolt, emellett lehetővé teszi a csont- valamint az immunrendszer erősítését.

A csipkemag enyhe vízhajtó hatása miatt eredményesen egészítheti ki a hólyag- és vese problémák kezelését.

Hogyan készítsünk csipketeát?

Egy adag gyógyital elkészítéséhez 3 gramm bogyóra valamint 2,5 dl hideg vízre van szükség. Fontos tudni, hogy a tea legintenzívebb élettani hatásokat, 4-5 óra ázás után képes biztosítani.

Milyen termékek tartalmazhatnak csipkebogyót?

Ezt az alapanyagot a gyógyszer- és élelmiszergyártás változatos módon használja fel. A növény különböző részeiből többek között kapszulákat, rágótablettákat, olajokat, krémeket, szörpöket, lekvárokat készítenek, így könnyen megtalálható a táplálkozási szokásokhoz legjobban passzoló árucikk.